- Tamaqua Area School District
- 2018 Fall Schedules
Past Schedules and Results
Page Navigation
- Fall Picture of the Stadium
- 2023 Fall Schedules/Results
- 2022 Fall Schedules/Results
- 2021 Fall Schedules
- 2020 Fall Schedules
- 2019 Fall Schedules/Results
- 2018 Fall Schedules
- 2017 Fall Schedules/Results
- 2016 Fall Schedules/Results
- 2015 Fall Sched/Results
- 2014 Fall Sched/Results
- 2013 Fall Scheds/Results
- 2012 Fall Scheds/Results
- 2011 Fall Scheds/Results
- 2010 Fall Scheds/Results
- 2009 Fall Scheds/Results
- 2008 Fall Scheds/Results
- 2007 Fall Scheds/Results
- 2006 Fall Scheds/Results
- 2005 Fall Scheds/Results
- 2023-24 Winter Schedules/Results
- 2022-23 Winter Schedules/Results
- 2021-22 Winter Schedules
- 2020-21 Winter Schedules
- 2019-20 Winter Schedules/Results
- 2018-19 Winter Schedules/Results
- 2017-18 Winter Schedules/Results
- 2016-17 Winter Schedules/Results
- 2015-16 Winter Schedules/Results
- 2014-15 Winter Scheds/Results
- 2013-14 Winter Scheds/Results
- 2012-13 Winter Scheds/Results
- 2011-12 Winter Scheds/Results
- 2010-11 Winter Scheds/Results
- 2009-10 Winter Scheds/Results
- 2008-09 Winter Scheds/Results
- 2007-08 Winter Scheds/Results
- 2006-07 Winter Scheds/Results
- 2005-06 Winter Scheds/Results
- 2023 Spring Schedules
- 2022 Spring Schedules
- 2021 Spring Schedules
- 2020 Spring Schedules/Results
- 2019 Spring Schedules/Results
- 2018 Spring Schedules/Results
- 2017 Spring Schedules
- 2016 Spring Schedules/Results
- 2015 Spring Schedules/Results
- 2014 Spring Scheds/Results
- 2013 Spring Schedules/Results
- 2012 Spring Scheds/Results
- 2011 Spring Scheds/Results
- 2010 Spring Scheds/Results
- 2009 Spring Scheds/Results
- 2008 Spring Scheds/Results
- 2007 Spring Scheds/Results
- 2006 Spring Scheds/Results
- Past Results (2004- )
- Past Results (Fall 1996-2004)
- 2023 Fall Rosters
- 2022 Fall Rosters
- 2021 Fall Rosters
- 2020 Fall Rosters
- 2019 Fall Rosters
- 2018 Fall Rosters
- 2017 Fall Rosters
- 2016 Fall Rosters
- 2015 Fall Rosters
- 2014 Fall Rosters
- 2013 Fall Rosters
- 2012 Fall Rosters
- 2011 Fall Rosters
- 2010 Fall Rosters
- 2009 Fall Rosters
- 2008 Fall Rosters
- 2007 Fall Rosters
- 2006 Fall Rosters
- 2005 Fall Rosters/Photos
- 2004 Fall Rosters
- 2023-24 Winter Rosters
- 2022-23 Winter Rosters
- 2021-22 Winter Rosters
- 2020-21 Winter Rosters
- 2019-20 Winter Rosters
- 2018-19 Winter Rosters
- 2017-18 Winter Rosters
- 2016-17 Winter Rosters
- 2015-16 Winter Rosters
- 2014-15 Winter Rosters
- 2013-14 Winter Rosters
- 2012-13 Winter Rosters
- 2011-12 Winter Rosters
- 2010-11 Winter Rosters
- 2009-10 Winter Rosters
- 2008-09 Winter Rosters
- 2007-08 Winter Rosters
- 2006-07 Winter Rosters
- 2005-06 Winter Rosters
- 2004-05 Winter Rosters
- 2023 Spring Rosters
- 2022 Spring Rosters
- 2021 Spring Rosters
- 2019 Spring Rosters
- 2018 Spring Rosters
- 2017 Spring Rosters
- 2016 Spring Rosters
- 2015 Spring Rosters
- 2014 Spring Rosters
- 2013 Spring Rosters
- 2012 Spring Rosters
- 2011 Spring Rosters
- 2010 Spring Rosters
- 2009 Spring Rosters
- 2008 Spring Rosters
- 2007 Spring Rosters
- 2006 Spring Rosters
- 2005 Spring Rosters
- Travers Schmidt - Sch. Co. FB SA
- Pottsville Swim Scoreboard
- 2012-13 Winter Team Photos
- 2010-11 Winter Athletic Photos/Congrats! (Updated 3/28/11)
- 2010 Fall Photos
- 2010 Spring Photos
- 2008 FB win over PV Photos
- 2008 Media Day Pictures
- Copy of 2008-09 GBB SL Division 1 Champs!
- 2006 Cross Country Send Off
- 2006-07 Wrestling Photos
- 2005 Baseball Photos
- Our New Track
-
2018 Varsity Football Schedule/Results
District XI Standings:
http://districtxi.gimpsoftware.com/FootballXIRanking.htmlEastern Football Conference Standings:
http://www.easternfootballconference.com/wp/wp-content/uploads/2018/10/EFC-Rankings-10-9-2018.pdf
(may have to copy and paste into your browser)
-
2018 Cross Country Schedule/Results
Schulkill League Championship Results:
http://www.runhigh.com/2018RESULTS/R101718AA.html
Results from the Northampton Invite:
Results from Carlisle Invite:
15 Sarah Maue Tamaqua Area 20:18 *medalist top 20
19 Frances Kabana Tamaqua Area 20:21 *medalist top 2034 Brianna Dumond Tamaqua Area 20:46112 Grace Stegemerten Tamaqua Area 22:07170 April Gerber Tamaqua Area 23:01189 Lottie Mateyak Tamaqua Area 23:14284 Madelyn Jones Tamaqua Area 25:10Boys 51 of 60 full teams152 Derian Stianche Tamaqua Area 18:26160 Brandon Fogarty Tamaqua Area 18:40343 Christopher Osenbach 11 Tamaqua Area 20:18372 Detrick Broden Tamaqua Area 20:55397 Alec Humes 9 Tamaqua Area 22:03393 Tait Ehrig 9 Tamaqua Area 21:56